Η Έλενα Κουντουρά ως guest star του Franck Sorbier στην Εβδομάδα Μόδας υψηλής ραπτικής στο Παρίσι
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2024/01/0-image1-e1706274002164.jpeg)
Η Έλενα Κουντουρά επιστρέφει στην επίσημη Εβδομάδα Μόδας υψηλής ραπτικής Παρισιού ως guest star στο défilé του Franck Sorbier, ενός από τους 14 επισήμους haute couturiers της official εβδομάδας μόδας Παρισιού.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2024/01/83da90bf-88d7-4b6e-a1b1-a453ae1e0c72-473x1024.jpg)
Ο Φρανκ Σορμπιέρ είναι ο μοναδικός maître d’ art παγκοσμίως από την Γαλλική κυβέρνηση. Το fashion show του πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου στο θρυλικό Studio Harcourt Paris στην 6 rue de Lota, ένα χώρο μέσα στον οποίο έχουν φωτογραφηθεί τα μεγαλύτερα ονόματα της γης.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2024/01/1cb676ea-2816-406d-948c-3b3bd11e4c48.jpg)
Στις πρώτες σειρές του ντεφιλέ βρίσκονταν ο επίτιμος Didier Grumbach, ένας από τους πιο σημαντικούς Προέδρους, που πέρασαν ποτέ από την επίσημη εβδομάδα μόδας υψηλής ραπτικής του Παρισιού και θεωρείται μέντορας τεραστίων ονομάτων μόδας παγκοσμίως, όπως ο YSL και ο Givenchy.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2024/01/387063f5-1456-424f-8cbe-7da7209b8cf7-768x1024.jpg)
Ανάμεσα στους παρευρισκόμενους ήταν η Sylvie Tellier από την Miss France, η Γαλλίδα ηθοποιός Ophélia Kolb που έδωσε και το όνομα στην συλλογή, Astera Anthemis και πολλοί άλλοι διανοούμενοι, εικαστικοί και άνθρωποι της μόδας.