Φιλανθρωπικό δείπνο του Lifeline Hellas στο εστιατόριο “Hassiotis Evangelos” για την ενίσχυση των κρατικών νοσοκομείων της Ελλάδος
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2021/01/cropped-volta-faviocn_1-90x90.png)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290296.jpeg)
Ο ανθρωπιστικός οργανισμός Lifeline Hellas διοργάνωσε φιλανθρωπικό δείπνο με τίτλο “Aperitivo Dinner”, την Δευτέρα 24 Απριλίου 2023 υπό την αιγίδα της ΑΒΥ Πριγκίπισσας Αικατερίνης στο εστιατόριο Hassiotis Evangelos.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290294.jpeg)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290295.jpeg)
Σκοπός της εκδήλωσης ήταν η συνέχιση του έργου στήριξης των κρατικών νοσοκομείων της Ελλάδος. Η Επίτιμη Αντιπρόεδρος Δρ. Άντζη Μαργαρίτη Andrews μετέφερε τις ευχές της Πριγκίπισσας Αικατερίνης που λόγω των υποχρεώσεων της στο εξωτερικό δεν παρευρέθηκε στην εκδήλωση.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290298.jpeg)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290299.jpeg)
Οι παρευρισκόμενοι απήλαυσαν το υπέροχο μενού και το γλυκό το οποίο δημιούργησε ο κύριος Ευάγγελος Χασιώτης. Οι συμμετέχοντες έλαβαν δώρα που προσέφερε η εταιρεία mesoestetic Pharma Group. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο γιος της Πριγκίπισσας Αικατερίνης David Andrews με την σύζυγό του Δρ. Άντζη Μαργαρίτη Andrews, Επίτιμη Αντιπρόεδρο του Lifeline Hellas και τον γιο τους Αλέξανδρο και η αδελφή της Πριγκίπισσας κα Μπέττυ Ρουμελιώτη.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290305.jpeg)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290301.jpeg)
Επίσης, την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Πρόεδρος Δρ. Ζήσης Μπουκουβάλας, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Lifeline Hellas η Αντιπρόεδρος Δρ. Άλκηστις Πρίνου Μπουκουβάλα, ο Γενικός Γραμματέας κος Γιάννης Σαχίνης και η κα Αγνή Μαρμαρίδη. Επίσης, την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η χρυσή χορηγός κα Αγγελική Τσάνη με τον κο Ευάγγελο Καρρά, η Πρέσβειρα της Ακτής του Ελεφαντοστού κα Μέρω Κεσεσίογλου, ο κος και η κα Ιωάννη Μαρμαρίδη, ο Δρ. Ιωάννης Πατινιώτης, η κα Ιωάννα Βαρδινογιάννη, η κα Ειρήνη Βασιλοπούλου, η κα Μαρίλια Βαζαίου, η κα Χριστίνα Ασημακοπούλου, η κα Εύη Χατζηδάκη, η κα Ρίτα Μωραϊτάκη, η κα Κατερίνα Μαλαματίνα με την κόρη της Στεφανία, η κα Ελένη Αζά, η κα Λιάνα Σκουρλή, ο Δρ. και η κα Κωνσταντίνου Καρμανιώλα, η κα Αλεξία Κουλούρη, ο κος Γιάννης Καζανίδης, ο κος Γιάννης Δημακουλέας, η κα Μόιρα Βασιλοπούλου, η κα Φωτεινή Αποστολοπούλου, η κα Δέσποινα Πορτοκάλη, η κα Ηρώ Πανέτσου, ο κος Απόστολος Βερβέρογλου, ο κος Αναστάσης Θεοφίλου, η κα Κυριακή Κρόμπα και άλλοι.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290307.jpeg)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290308.jpeg)
Χορηγοί της εκδήλωσης ήταν οι: DNA centers, Margariti Dental Clinic, mesoestetic Pharma Group, Βίκος, Κάβα Νέκταρ, Godibile Prosecco doc.
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290309.jpeg)
![](https://voltamagazine.com/wp-content/uploads/2023/05/0_290310-1024x732.jpeg)